Novinar Matic Cvelbar je članku »Kazen za direktorja APEK«, ki je bil objavljen v časniku Finance v petek 17. februarja 2012, objavil neresnico z zvezi z direktorjem Agencije za pošto in elektronske komunikacije g. Francem Dolencem. Iz naslova članka »Kazen za direktorja APEK« izhaja, da je direktor agencije g. Franc Dolenc kršil zakon in je zato kaznovan, kar pa ne drži.
Agencija je novinarju posredovala pojasnila Zakona o integriteti in preprečevanju korupcije (ZIntPK) ter zavezo direktorja, da se bo »vedno in dosledno izločil iz vseh procesov odločanja, če bo zaznal, da bi lahko določene okoliščine ogrozile njegovo sposobnost objektivnega in nepristranskega odločanja« ter da bo direktor, če bo do tega prišlo, »o tem obvestil Komisijo za preprečevanje korupcije«.
Direktor agencije se je s tem javno zavezal, da bo dosledno spoštoval omenjeni zakon, s čimer se je odzval na namigovanja o nasprotju interesov zaradi donedavnega solastništva podjetja Invida, ki je še pred njegovim prihodom na čelo agencije poslovalo z RTV Slovenija, ki deluje na trgu elektronskih komunikacij.
Direktorju agencije ni mogoče očitati nasprotja interesov ali celo kršitve zakona. Obstaja zgolj potencialna možnost, da v določenih primerih pride do nasprotja interesov, kar pa načeloma velja za vsakega funkcionarja in/ali direktorja javne institucije. Prav zato v Sloveniji obstaja Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije. Direktor agencije ni ničesar obtožen niti mu ni bila izrečena kakršna koli kazen, zato je pisanje o »kazni za direktorja APEK« povsem neutemeljeno. Če je novinar mislil, da je morebitno izločanje direktorja iz posameznih postopkov zanj kazen, pa se postavlja zanimivo vprašanje: od kdaj spoštovanje zakona velja za kazen?