Agencija odgovarja uredniku Portala PLUS Dejanu Steinbuchu.
Zakaj arhivske meritve, ki so bile upoštevane v določenem postopku (primer Celje Golovec 88,7 MHz), niso del spisa tega istega postopka? V zvezi z postopkom Celje Golovec 88,7 MHz nas zanima, katere arhivske meritve so bile upoštevane poleg spektrograma iz leta 2008? (naštejte prosim vse lokacije in datume izvedbe arhivskih meritev, ki so bile upoštevane v postopku Celje Golovec 88,7 MHz)
Agencija pri analizi radiofrekvenčnega spektra uporablja tako teoretične izračune kot tudi meritve iz svojegha arhiva. V primeru, da so v konkretnem postopku potrebne meritve na terenu, se v spis vloži poročilo o meritvah, ki se nanašajo na ta konkretni postopek.
V navedenem postopku (Celje Golovec 88,7 MHz) meritve niso bile izvedene, saj je agencija odločila, da se podaljša veljavnost ODRF na obstoječi frekvenci. Ugotovitve v navedenem postopku so temeljile na analizi radiofrekvenčnega spektra, kjer so bili narejeni teoretični izračuni, pri čemer je agencija upoštevala tudi spektrogram FM spektra v Celju z dne 20. 3. 2008.
Agencija vam je na podobna vprašanja že odgovorila (glej https://www.akos-rs.si/portal-plus:-oddajna-tocka-celje-golovec in https://www.akos-rs.si/portal-plus:-podaljsanje-veljavnosti-odrf).
Ali je običajna praksa Agencije, da pri odločanju uporablja dokumente, ki stranki niso dostopni (niso del spisa)? Prosili bi tudi, da Agencija odgovori, kako lahko stranka v postopku preveri točnost odločitev Agencije, če v spisu ni vseh listin, ki so bile upoštevane pri sprejemanju odločitve? V postopku Celje Golovec 88,7 MHz je Agencija vabilu na ustno obravnavo ni predložila vseh relevantnih listin. Zanima nas, ali je običajna praksa, da Agencija stranke ne seznani z vsemi listinami in si jih mora stranka sama poiskati v spisu?
V konkretnem primeru analize radiofrekvenčnega spektra ni šlo za odločanje, ampak za ugotavljanje dejanskega stanja. Stranka lahko kadarkoli vplogleda v spis, kar je v navedenem postopku tudi naredila.