Agencija odgovarja novinarki Tanji Smrekar Iskrić.
Če se ne motim, se dražba za frekvence začne v četrtek. Lepo vas prosim za odgovor, kaj vse morajo operaterji v četrtek narediti in koliko sredstev bodo morali deponirati (skratka – čisto praktično – kaj naj naredijo)? Ali se operaterji po vključitvi v dražbo v četrtek iz nje lahko umaknejo? Če se umaknejo sredi dražbe – kakšni so penali? Koliko operaterjev bo sodelovalo na dražbi in ali je kdo od sprva prijavljenih že odstopil in zakaj?
Drži, dražba frekvenc za mobilno tehnologijo se začne v četrtek, 3.4. 2014. Glede na točko A3 razpisne dokumentacije bo agencija do izdaje sklepov iz šestega odstavka 45. člena ZEKom-1 (ki bodo izdani po koncu dražbe) vse informacije, ki jih bo prejela od ponudnikov obravnavala kot zaupne. To velja zlasti za informacije v zvezi z izhodiščno ponudbo, prav tako bodo kot zaupne obravnavane tudi nadaljnje ponudbe, podane tekom dražbe.
Kaj se bo zgodilo, če bo evropski parlament odločil za samodejno podaljšanje frekvenc na 25 let? Kaj bi to pomenilo za naše operaterje – ali bi res prišli brezplačno do 10-letne uporabe frekvenc? Kaj to pomeni za podeljevanje tega novega paketa frekvenc – ali dražba pade oziroma v kakšnem primeru pade in v kakšnem ne? Oziroma – ali boste dražbo prekinili in ponovili in podelili frekvence za 25 let? Koliko lahko to zadevo podaljša in podraži?
Agencija ne more komentirati predlogov in morebitnih odločitev evropskih institucij.
Kot rečeno, se bo dražba začela v četrtek, 3. 4. 2014. Agencija do konca dražbe ne more podajati informacij v zvezi z dražbo, pač pa bo javnost o tem obvestila po koncu dražbe.