Agencija odgovarja novinarki Tanji Smrekar.
-
Na koliko ocenjujete vrednost podelitve koncesije omenjenih frekvenc za 15 let? Skratka, kakšen naj bi bil prihodek in ali gre v proračun?
-
Za koliko let naj bi jih država oz Apek podelila in za koliko let ocenjujete, da je podelitev smotrna? Ali za 15?
-
Ali drži, da je Apek spraševal operaterje, ali bi sodelovali v prid dražbi za podelitev frekvenc za dve leti? Zakaj – kje je smisel tega, kdo od operaterjev bo potem sploh vlagal?
-
Kakšna vlaganja s strani operaterjev ocenjujete, da bodo po podelitvi frekvenc 800 MHz (višina vlaganj, vsebina vlaganj, povrnitev naložbe, čas vlaganj – najbrž tudi v nove bazne postaje)?
-
Kakšen je skratka vaš načrt glede podeljevanja frekvenc in zakaj se dražba oz. razpis sploh vlečeta?
-
Katere države so že izvedle dražbo za te frekvence in kakšen prihodek so dobile iz tega naslova?
Višina plačil za frekvence, ki gredo v proračun Republike Slovenije, je odvisna od razpisnih pogojev in odločitve vlade, zato tega zdaj še ne moremo z gotovostjo napovedovati.
Odgovore na vsa vprašanja, ki se dotikajo dražbe frekvenc, najdete na naši spletni strani. Izhodišča za razpise frekvenc za mobilno tehnologijo je agencija objavila in javno predstavila na tiskovni konferenci 22. marca 2013. Ta izhodišča vsebujejo tudi časovnico ter vprašalnik, ki je bil posredovan operaterjem v okviru javne obravnave.
Operaterji so posredovali svoje pripombe na izhodišča, agencija pa je na njih tudi odgovorila in objavila poročilo o posvetovanju ter posodobljeno verzijo izhodišč za razpise frekvenc za mobilno tehnologijo.
Prihajajoči dražbi bo namenjena tudi jutrišnja novinarska konferenca, ki bo ob 11. uri na sedežu agencije. Agencija bo tedaj predstavila tudi pregled že izvedenih dražb in razpisov v drugih državah EU.