Agencija odgovarja na vprašanja novinarke Anuške Delič.
Koliko prijav Pro Plusa zoper Pink TV je Apek prejel v letu 2010 in koliko v 2011? Katere nepravilnosti je Pro Plus najpogosteje očital Pink TV?
Kako so se končali morebitni postopki, uvedeni zoper Pink TV na podlagi teh prijav?
V letih 2010 in 2011 nismo prejeli nobene prijave družbe Pro Plus d.o.o. glede domnevnih nepravilnosti v programu PINK TV.
Smo pa zaradi domnevnih nepravilnosti v programu PINK TV v letu 2010 prejeli eno prijavo in v letu 2011 dve prijavi gledalcev.
Prva prijava gledalca (iz leta 2010) se je nanašala na uporabo neustreznih oznak pred in med predvajanjem vsebin, ki bi lahko potencialno škodovale otrokom. Prijava je bila splošna in se ni nanašala na konkretno vsebino, zato je agencija z analizo programa Pink TV ugotovila, da je izdajatelj sicer označeval, torej je dosegel namen opozorila, a oznaka ni bila povsem identična predpisani oznaki. Agencija je še ugotovila, da simbolne oznake niso bile vedno objavljene ves čas predvajane vsebine, kot to določa zakon. Agencija je ozdajatelja z dopisom na zadevne nepravilnosti opozorila.
V letu 2011 je agencija prejela dve prijavi gledalcev glede domnevnih nepravilnosti v programu PINK TV. V prvi je gledalec prijavil, da ima program PINK TV premalo lastne produkcije programskih vsebin ter da program predvaja serijo "Kursadžije", v kateri naj bi se predvajale otrokom neprimerne vsebine brez objave ustreznih opozoril. Agencija je v postopku nadzora ugotovila prenizke deleže nekaterih vsebin lastne prdukcije, ki izhajajo iz dovoljenja za izvajanje televizijske dejavnosti, in ga z odločbo na kršitve opozorila. Agencija je analizirala tudi nekaj predvajanih oddaj serije "Kursadžije", v katerih je bilo ugotovljeno, da so bila opozorila in simboli, ki opozarjajo na otrokom ali mladoletnim potencialno škodljive vsebine, pred oziroma med predvajanjem objavljena skladno z zakonom.
V drugi prijavi se je gledalec pritožil nad predvajanjem resničnostne oddaje "Slovenski dvor", ki naj bi vsebovala otrokom škodljive vsebine. Agencija je z analizo oddaj ugotovila, da so vsebine res vsebovale otrokom in mladoletnim potencialno škodljive vsebine, a je izdajatelj pred predvajanjem gledalce nanje ustrezno opozoril, med predvajanjem pa je bila oddaja ustrezno označena s simbolom. Agencija je še ugotovila, de je bila oddaja predvajana v ustrezno kasnejšem večernem terminu.
Agencija je v letu 2012 izvedla tudi analizo programa glede spoštovanja določil o oglaševanju in programskih deležih v t.i. "prime time" programskem času in ugotovila, da izdajatelj spoštuje vse zakonske določbe.